הפלגות דייג נזכרות כאירוע מאוד חוויתי לדייגים חובבים וככלל למשפחות שמחפשות לצבור זכרונות. הדייג הוא ספורט שמתבצע ברמות שונות של ידע וניסיון, וזכות כך כל אחד יכול להנות ממנו.

 בימינו קיימות כמה דרכים שונות לצאת להפלגות דייג, והדבר צריך להיות מותאם לכמות האנשים ולניסיונם בתחום הדייג. אחת הדרכים היא הפלגה בספינה פרטית, שיש לה רישיון שייט ורישיונות דייג מתאימים, שבלעדיהם אי אפשר לדוג. כמו כן ניתן להפליג עם מועדון דייג, שלרוב ההפלגה תהיה בקבוצות קטנות ומלווה באיש שנקרא ״סקיפר״ (כלומר קברניט של ספינה קטנה שזו לרוב סירת יאכטה או דייג), ואנשי צוות. בנוסף, ישנה אופציה לשכור סירה או יאכטה לחוויית יותר אינטימית, שזו כוללת כמובן סקיפר והדרכה פרטית בדייג, לצאת לדייג משפחתי עם מדריך וציוד, ליהנות מחוויה ספורטיבית שבה הנוסעים מרוכזים לחלוטין בספורט ועוד.

הפלגות הדייג המדוברות שונות בתכלית מהפלגות דייג מסחריות שבהן המטרה היא לדוג כמויות שיאפשרו למכור את השלל לחנויות דגים או סופרמרקטים. המטרה הראשית בהפלגת דייג אישית/קבוצתית ופרטית היא ליהנות מהרוגע שהים משרה והשלווה שמלווה במהלך הדייג. כל אדם שניסה בעבר את ההפלגה הזו יוכל להגיד לכם ללא צל של ספק שתחושת הרגיעה מההמולה היום יומית שמשולבת יחד עם האדרנלין של תפיסת הדגים - זו הרגשה יחידה ומיוחדת. סיבה טובה נוספת לצאת להפלגת דייג היא הרצון לגבש את הקבוצה שמגיעה. יש לציין כי כשמגיעים אלינו אין שום צורך ברקע ימי או בניסיון דייג - הסקיפרים שלנו בעלי ידע בים ובתחום הדייג והם יעזרו לכם בעזרת הדרכה בביצוע הפעולות הבסיסיות וידע כללי למתעניינים. הם יודעים לאן כדאי להפליג הן מבחינת גישה למקום והן מבחינת ההרשאה לדוג, וכמובן הם מכירים את הטכניקות והמקומות המתאימים ביותר. ישנם הרבה תנאים מגבילים או מאפשרים שיפיקו תוצאות טובות, ולכן יש צורך באדם שמעודכן במידע על הדברים האלה. 

מן הסתם שקיימות טכניקות דייג מוכרות יותר, ובדרך כלל את אלו מלמדים בהפלגות הדייג. ביניהן בולוס, דייג שמתבצע בעזרת פתיונות באזור די עמוק בים ובאמצעות עגינה וחכה. שיטת טרולינג, שכוללת דייג תוך כדיי שייט שמתבצע בו גרירת הפיתיונות ובובות דמויות, או שיטה בשם ג'יגינג, דייג בעומק. 

כיום הפלגות דייג עדיין מתבצעות עם ציוד שנחשב ״מסורתי״ ולא מתוחכם. שימוש בחכה ידנית מרגיש אותנטי וגורם לנו להרגיש מהו דייג אמיתי. עם זאת, מן הסתם יש שימוש רחוב ומגוון שיטות וציוד חדישים למדיי! לשם הדוגמה יש שיטות דייג שאינן כוללות שימוש בפיתיון חיי, אלא בבובות סיליקון שמדמות אפילו צורת שחייה של דג ומזמינות את הדגים אליהן. זאת ועוד, נעשה שימוש בציוד דייג משוכלל, חכות טלסקופיות, סונרים שונים שמהווים אמצעי זיהוי לריכוזי דגים מתחת המים ועוד. 

אנשים שלא מכירים את תחום הדייג המודרני או אפילו את תחום ההפלגות והשייט בים עשוי להיות מופתע מתנאי המותרות בהפלגה.  מלבד השייט ניתן להשתזף על הסיפון, ליהנות מארוחה ומוזיקה, ולהעביר זמן נפלא עם הקרובים אליך ואנשים שחשובים לך. כל זה עם הדרכה ולימוד השיטות השונות של הדייג דבר שמרחיב את הידע וגם מוציא אתכם עם דגים שתפסתם בים בעצמכם.  זוהי חוויה מדהימה למי שרוצים להרגיש את הים מקרוב ואת השקט והרוגע שהוא עושה בלב, כמו גם חוויה ספורטיבית וחביבה לכל המשפחה.