כל מה שרציתם לדעת על קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים

כל אחד מאתנו יש לא מעט חלומות בחיים, ואין ספק שבשלב מסוים בחיים אנחנו מבינים שאם לא נעשה הכול עכשיו כדי להגשים את החלומות שלנו, בסופו של דבר נוותר עליהם. תוהים איך זה קשור אליכם? יש לכם חלום שעוד לא התקרבתם אליו באמת? אם כך, בהחלט יכול להיות שהגעתם בדיוק למקום הנכון. אם מאז שאתם זוכרים את עצמכם אחת מהאהבות הכי גדולות שהיו לכם זה הים, ברור מדוע גם אתם למעשה חולמים על קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים. למעשה, מי שאוהב את הים הפתוח וחולם לצאת ביאכטה קטנה לשייט עם המשפחה מבין היטב במה דברים אמורים. הים נותן לנו שלווה ששום מקום אחר בטבע לא יכול להעניק לנו, כך שאם גם אתם רוצים להיות סקיפרים מובילים, איפה כאן הדילמה? קורס סקיפרים זמין עבור כל אדם שמלאו לו 18, כך שבין אם אתם צעירים אחרי צבא ובין אם אתם אנשים מבוגרים שרוצים להגשים חלום נושן, למה שלא תעשו כל מה שצריך עבור קבלת רישיון משיט?

מה כולל הקורס?

ברור מדוע, במידה ואתם חושבים ברצינות על קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים, תרצו לקבל כמה שיותר פרטים אודות הקורס ואודות המבחנים שהוא כולל. למעשה, אנחנו רואים שהקורס הזה כולל חומר עיוני ומעשי, שכן בפועל, יהיו שני מבחנים שתצטרכו לעמוד בהם בהצלחה כדי לקבל את הרישיון הנחשף. למעשה, הבחינה הסופית אחרי קורס סקיפרים כוללת לא פחות מארבעה מבחנים עיוניים ומבחן אחד מעשי מסכם. בנוסף, חשוב מאוד להיות מודעים גם לתעודות הבריאות שעליהם להציג, שכן בלעדיהן פשוט לא תוכלו לקבל את הרישיון הדרוש לכם כדי להשיט יאכטה. מדובר על תעודת בריאות חתומה הכוללת תקינות ראייה ואף אבחנת צבעים. מבחינת המבחנים עצמם שמולם תצטרכו להתמודד, מדובר על מבחנים שכוללים נושאים כמו:

·         ימאות

·         ניווט 

·         השטה


מדובר על מבחן של כשעה אשר כולו נעשה בשיטת מבחן אמריקאי. לעומתו, המבחן המעשי הוא של שעתיים והוא כולל, כמובן, שייט בסירה אשר במהלכו צריך להשיט את כלי השייט ואף לענות על שאלות תוך כדי כך.

 

באיזה קורס סקיפרים כדאי לכם לבחור?

מה שהרבה פעמים אנשים לא יודעים על קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים, זה שבפועל יש סוגים שונים של קורסים ביניהם ניתן לבחור. הסיבה לכך ברורה, שכן יש סוגים שונים של רישיונות שאפשר לקבל ולכן חשוב כל כך לעצור ולהבין מה באמת דרוש לכם. במילים אחרות: מה המטרה שלכם? האם אתם רוצים להוציא רישיון משיט כדי שתוכלו בשבתות לקחת את המשפחה לשייט? או שאולי אתם רוצים לעשות קורס סקיפרים כדי להפוך את התחום הזה למקצוע? האם החלום הוא לשוט בתוך גבולות המים של ישראל או מחוצה לה? אם תדעו לומר מה בדיוק אתם רוצים לעשות בסופו של דבר, יהיה לכם קל יותר לבחור ולהחליט איזה קורס סקיפרים יתאים לכם יותר. כדאי לדעת שכאשר מדברים על קורס סקיפרים ברמה הבסיסית שלו, מדברים על קורס שלמעשה מכין את התלמידים להתמודד בצורה נכונה וטובה עם הבחינות שעליהם יהיה לעבור כדי לקבל רישיון משיט. הרישיון הזה למעשה יאפשר לאותם תלמידים להשיט בצורה עצמאית סירות ויאכטות, ללא כל תלות בנוכחות של משיט אחר בזמן השייט. אם תהיתם מדוע כדאי לעשות קורס סקיפרים ומה סקיפר יכול לעשות, כדאי שתדעו שברמה הבסיסית של הרישיון הזה ניתן:


·         להשיט סירת מנוע ספורטיבית

·         להשיט יאכטה בתוך חופי ישראל

·         להשתתף בספורט ימי כמו סקי מים

·         השטת יאכטה באירועים משפחתיים מכל סוג

·         יציאה לדייג

·         להחזיק, לשכור ולמכור יאכטה

 

בנוסף, כמובן שעם קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים ניתן להצטרף גם למועדון סקיפרים ועוד. חשוב לדעת שהרישיון הבסיסי ביותר הוא רישיון משיט 30 והוא לא מאפשר יציאה למרחק של יותר מ 12 מייל או השטה למטרות מסחריות. יחד עם זאת, אחרי הקורס הבסיסי ואחרי קבלן רישיון משיט, ניתן יהיה לבחור לעשות עוד קורסים מתקדמים יותר וכך לקבל עוד ועוד רישיונות.

 

איך לבחור מקום טוב ומוביל ללימודי קורס מהסוג הזה?

זה לא משנה אם אתם רואים בהשטת יאכטה את המקצוע שלכם לעתיד או שאתם עושים זאת בתור תחביב. מה שבטוח זה שמגיע לכם ללמוד במקום הכי טוב שקיים וגם לדעת שאתם מקבלים תמורה מלאה למחיר שאתם עומדים לשלם. לכן נשאלת השאלה: כאשר חושבים ברצינות של קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים, איך בוחרים את בית הספר הטוב ביותר? אם תעשו חיפוש מהיר אתם תראו שיש מגוון רחב של אפשרויות, כי בפועל, אתם לא היחידים שמתעניינים בתחום המרגש הזה. מי שאוהב את הים לא יוכל לוותר על השטת יאכטה ולכן טבעי שגם יהיו מספר בתי ספר שבהם תוכלו לעשות קורס סקיפרים ברמות כאלה ואחרות. ובכן, עולה השאלה, איך בוחרים בית ספר מוביל שבאמת ייתן לכם את הטוב ביותר? האם כל קורס הוא קורס מקצועי מספיק? והאם בכל מקום תרגישו שאתם מקבלים תמורה מלאה למחיר שאתם עומדים לשלם? ההמלצה שלנו היא לברר כל מה שאפשר עוד לפני שנרשמים לקורס. למשל:

 

·         המיקום – איפה נמצא בית הספר שאליו אתם נרשמים? האם יהיה לכם נוח להגיע לכל השיעורים שיתקיימו בו?

·         אנשי המקצוע – מי יעביר את השיעורים העיוניים והמעשיים? האם מדובר על אנשי מקצוע שחיים ונושמים את הים מזה שנים?

·         ההמלצות – האם מדובר על בית ספר שבו מתקיים קורס סקיפרים ויש לגביו אינספור המלצות חמות?

·         המחירים – כמה באמת תהיו מוכנים לשלם על התהליך של קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים? על איזה מחירים מדובר בבית הספר שאליו חשבתם לפנות?

 

לבסוף, ממש כפי שלא הייתם רוצים לעשות קורסים שעוסקים בתחומים אחרים בלי לברר מראש מה כולל סילבוס הלימודים, כך קורה גם כאשר מדברים על קורס סקיפרים. במילים אחרות: שווה לבדוק לעומק מה כולל הקורס, איזה חומר יועבר לכם והאם ייעשה גם שימוש בטכנולוגיה ברמה גבוהה כדי להמחיש את הדברים. 

עולם השייט – המקום הנכון לעשות בו קורס סקיפרים בכל רמה שתרצו

בין אם אתם מתעניינים היום באופציה של קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים ובין אם כל מה שתרצו זה לעשות אירוע מיוחד בים הכולל יאכטה ושייט, הגעתם בדיוק למקום הנכון! עולם השייט הוא מקום מוביל שקיים כבר לא מעט זמן, כך שכאן תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות. תוכלו להזמין פעילויות ימיות שונות של שעיים או יותר, בין אם תרצו חוויה רומנטית לזוג ובין אם תרצו לעשות מסיבה בלתי נשכחת לחברים. בנוסף, כאן תוכלו להירשם לקורס סקיפרים וליהנות מכל רגע. המדריכים שיעבירו לכם את השיעורים מגיעים לא רק עם ניסיון רב שנים אלא גם עם אהבה גדולה לים, כך שברור מדוע זו הולכת להיות חוויה נפלאה לכל אורך הדרך. יש לכם שאלות? רוצים לקבל מידע נוסף? התקשרו עוד היום אל "עולם השייט" ותראו שכאן תוכלו להגשים את החלום בדרך אל קבלת רישיון משיט – קורס סקיפרים.