במרחק 50 דקות טיסה מישראל נמצא מקום קסום לשייט שנקרא מפרץ אקאמס , המפרץ נמצא בחלק דרום מערבי של האי במחוז פאפוס המפורסם, מרחק נסיעה של חצי שעה ברגוע משדה התעופה של פאפוס נמצאת עיירה פוליס וממש צמוד אליה מרינה לאצ׳י המקסימה, מקום מזמין ומסודר , לא מתויר מדי ועמוס בדרך כלל במקומיים שבאים לטייל בטיילת. קיימות הרבה מסעדות דגים שמקבלים דגים מדייגים במרינה הצמודה, ברים גלידריות ואין ספור פעילות ימית , שגללה טסנו עד לכאן 

בגלל הקורונה שריינו יאכטה מראש דרך מייל שמצאתי באתר החברה של השכרת יאכטות שמציע שלל פעילות ימית מקורס שייט וצלילה עד השכרה יאכטה לשייט עצמי. בקפריסין תייר יכול להשיט יאכטה עד 8 מטר ועד 250 כוח מנוע עם רישיון נהיגה של רכב רגיל כן כן , זה הכל רישיון נהגיה וטופס ביטוח חתום מספיק בשביל להשכיר יאכטה מאד מפנקת עם מנוע 250 כוח סוס ליום שלום ולהנות משרות יוצא מן הכלל של חברת ההשכרה שדואג להכל עד הפרט האחרון שאתם צריכים רק להפליג למפרצים ולאגונות צלולות שאין כדוגמתם מים נקיים בצורה יוצאת דופן!

מקום מומלץ ביותר לשנורקל לצלול לדוג וגרר אבובים סקי מים או סתם לעגון יאכטה במפרץ מטורף ולשבת לשתות בירה קרה מקומית מעולה! אפילו צידנית וקרח קבלנו מחברת ההשכרה! יש הכל מהיאכטה עד סקוטר תת ימי רק תשלם.

עכשיו לגבי המחירים: יאכטה ל4 שעות עלתה לנו 280 יורו לא כולל דלק( שבסוף לא שלמו כלל על דלק) ברוב המקרים אתה עוגן כל הזמן ולא שורף דלק :)

קפריסאים עוגנים ולא מחייבים על דלק עם לא השתמשת בהרבה, ממש שרות טוב יש לחברות ההשכרת יאכטות

קרח וצידנית 2.5 יורו שווה לכל נפש , אבטיח הבנו אתנו כמו כן שתייה ונשנושים יצא טיול מקסים ומהנה שמשאיר טעם של עוד 

מיותר לציין שבקפריסין באזור פאפוס ישנם אין ספור מקומות לינה טובים ולא יקרים מדי לכל נפש, עלות הטיסה נמוך וקצר הופך את היעד של המפרץ האקאמס ויעד עדיף לטיול שייט קצר בחו״ל לזוג וגן עדן לטיול שייט מפרצים עם ילדים.