Menu
Your Cart

הפלגות דייג בתל אביב

הפלגות דייג לחובבים ומקצוענים

מהם היתרונות של הפלגות דייג הן עבור חובבים והן עבור מקצוענים? איך כדאי להיערך כדי ליהנות מהדיג במהלך ההפלגה?

דייג הוא תחביב שמשותף לגברים ונשים בכל הגילאים. מבוגרים וצעירים בכל רחבי העולם יוצאים לדוג, גם כדי להעביר את הזמן וגם על מנת לצאת עם שלל טרי. כמו כן, דייג היא פעילות ותיקה ומסורתית שמבוצעת במקומות שונים בדרכים שונות. אז כפועל יוצא מכך, חשוב מאוד להתאים את סגנון וטכניקת הדייג למקום שבו נמצאים. בישראל למשל ההמלצה היא לבחור בהפלגות ייעודיות.

הפלגות שיוצאות בים התיכון מאפשרות לחובבי דייג להגשים את כל החלומות שלהם. במקום להסתפק בעמדת דייג סטנדרטית ולצמצם את ההיצע, כל מה שנדרש הוא לצאת אל הפלגה ייעודית. חוץ מזה, במהלך ההפלגה אפשר להתנסות בטכניקות דייג שונות וליהנות מהחוויה ולא רק מהתוצאות.


עולם השייט מוציא אותך להפלגה

התמחות בהפלגות דייג הופכת את המומחים של עולם השייט לגורם המקצועי הראשון שאיתו כדאי לך להתייעץ. אם תמיד שמעת על הפלגות שיוצאות מתל אביב אל הים התיכון ולא ידעת איך להצטרף אליהם, עכשיו יש לך הזדמנות פז.

הפלגה דרכנו היא בדיוק מה שתחביב הדייג שלך היה צריך. באמצעותנו יהיה לך קל יותר להתנסות בטכניקות דייג מתקדמות ולצאת ללב ים. מהרגע שבו תחביב הדייג שלך יתחבר אל עולם השייט שלנו, כבר לא תהיה לך סיבה לחזור אחורה.

קהל היעד של הפלגות דייג

הפלגות מיועדות גם לחובבי דייג וגם למקצוענים. ההבדל הוא שחובבי דייג עושים את הצעדים הראשונים שלהם בתחום, בעוד מקצוענים בדרך כלל מגיעים עם ניסיון קודם. אבל בשני המקרים, יש צורך לצאת אל הפלגה על מנת להפיק ערך מוסף מהחוויה. ספציפית במדינה כמו ישראל, אפשר אפילו להרוויח עוד יותר מהפלגות כאלה.

קהל היעד של ההפלגות אוהב אותן כי הן מאפשרות להגיע אל מקומות חדשים. גם חובבי דייג וגם מקצוענים מרגישים מדי פעם תחושת מיצוי מהעמדה שאליה הם יוצאים כדי לדוג, מה גם שדרך היבשה מאוד קשה להגיע אל דגים רחוקים. לכן, מה שעושים זה לתאם הפלגות מתאימות ולשמור על ראש פתוח לחוויות חדשות.

היתרונות של הפלגה

הפלגות דייג משדרגות את החוויה כי עצם הנוכחות על הסירה כבר מהנה. במילים אחרות, הפלגה היא הדרך ליהנות מהים עוד לפני ששולפים החוצה את החכות. לאחר מכן, גם חובבי דייג וגם מקצוענים יכולים לבחור מתי להתרכז בטכניקה עצמה ולשכלל אותה.

הפלגה מאפשרת להתנסות בטכניקות דייג שמתאימות לים הפתוח ולאזורים העמוקים. לעומת זאת, דייג רגיל שמתבצע מהמרינה בדרך כלל יהיה מוגבל ולא מספיק מהנה. אז אם רוצים לשדרג את חווית הדייג הסטנדרטית, הכי טוב לעשות את זה עם הפלגה מתאימה.


המלצות על הפלגות

מומלץ לצאת להפלגה מתל אביב וכך לשלב את החוויה עם ביקור בים התיכון. בהפלגות שיוצאות מתל אביב אפשר להתנסות בטכניקות דייג שונות, להגיע עם חכות שונות ולקבל מידע מאנשי מקצוע מנוסים. עבור חובבי דייג למשל, הפלגה כזו היא הזדמנות מעולה לפגוש אנשים חדשים ולהחליף רשמים לגבי הטכניקות הנכונות לכל עונה ומזג אוויר.

החדשות הטובות הן שהפלגות דייג מתל אביב יוצאות לכל אורך השנה. אמנם יש התאמות מסוימות במסלול ובמשך ההפלגה בקיץ לעומת החורף, אבל זה לא אמור להשפיע על קהל היעד. בשורה התחתונה, גם חובבי דייג וגם מקצועני דייג מעדיפים את ההפלגות – אז כנראה שיש להם סיבה טובה.

עולם השייט כולו בשבילך

ריכוז ההפלגות תחת קורת גג אחת מאפשר לך עכשיו לתאם חוויה אמיתית במחיר טוב. כמו כן, בטח ישמח אותך לדעת שהצוות שייצא איתך אל ההפלגה הוא מקצועי ומיומן. אז לא משנה כמה שנות ניסיון יש לך בדייג ואם אי פעם כבר יצא לך להיות בהפלגה, אנו נדאג שהתחושה שלך תהיה של ביטחון וחופש.

מיקום בתל אביב הופך את עולם השייט לגוף מוביל שמושך אחריו חובבי דייג מכל רחבי הארץ. בזכות המיקום האטרקטיבי, יהיה לך קל יותר להגיע אלינו ולצאת להפלגה מושלמת גם בהתראה קצרה. אבל בשביל שכל זה יקרה, אנחנו ממליצים לך ליצור עמנו קשר בהקדם. לכן, הצעד הבא צריך להיות השארת פרטים באתר לצורך תיאום של הפלגת דייג מפוארת ובלתי נשכחת.


הפלגות דייג כבילוי עם חברים ומשפחה

מהן הפלגות דייג? כיצד הפלגות דייג מתקיימות? לאילו אירועים הפלגות הדייג מתאימות ביותר?

דמיינו את עצמכם יוצאים שם שחר בספינת דייג אמיתית אל לב הים, עם חברים טובים או עם המשפחה, ליום של בילוי קולינרי ימי ובשקט מוחלט. אלה הם בדיוק הפלגות דייג ולכן אנשים אוהבים אותן כל כך. כאשר עושים מסע דייג מתנתקים מכל הרעשים סביב ויוצאים לבלות יום שלם בים, יוצאים עם שלל דגים שתופסים ונהנים מהאוויר הפתוח.

לאילו אירועים הפלגות דייג מתאימות

הפלגות מסוג זה יכולות להתאים לכל אירוע, זו יכולה להיות יום הולדת הפתעה לחבר קרוב, מסיבת רווקים מיוחדת במינה, הפלגה משפחתית של אוהבי קולינריה ודגים ואוהבי ים. ההפלגה יכולה להתאים גם למי שמעוניין לצאת לבילוי אינטימי מרוחק, שאין בו רעשי סביבה ולמעשה פשוט להתנתק מכל ההמולה של החיים ליום אחד וליהנות מהים. בדרך כלל הפלגות אלו כוללות קצת אלכוהול טוב, בירות ואווירה רגועה.

כיצד מתבצעות הפלגות דייג בפועל

הפלגות דייג הן חוויה מיוחדת במינה שמתחילה עם שחר באזורים קרובים יחסית לחוף ובהם דגה רבה. הספינות מצוידות בכל הציוד הנדרש למסע דייג – חכות, פיתיונות, כלים להנחת הדגים וכמובן אזורי ישיבה נוחים ליוצאי המסע. כמובן שאת הספינה משיט קברניט מנוסה ולמעשה מי שמצטרף לא צריך כל ידע בהשטת ספינה או אפילו בדייג.

הדיג יכול להתבצע בכמה שיטות – ניתן להניח חכה עם רולר, ניתן לבצע את שיטת הטרולינג - במסגרתה מחברים לחכה פיתיון דמוי דג ואת החכה מניחים כך שהפיתיון נגרר אחרי הספינה לתפיסת דגים גדולים. בשיטת ג'יג הספינה עומדת מעל שונית, מורידים פיתיון עם קרסים למעמקים וכשמושכים אותו כלפי מעלה נתפסים דגים בקרסים. בשיטת בולוס מורידים פיתיונות חיים של קלמארי ושרימפס ותופסים דגים גדולים ובשיטת מדאי מורידים לשונית פיתיון דמו תמנון המושך אליו דגים גדולים שנתפסים בחכה.

חולמים להיות סקיפר ליום אחד

אחת מההנאות הגדולות בהפלגות הדיג היא התחושה של סקיפר ליום אחד. במסגרת ההפלגות הקברניט מאפשר לאורחים להרים ולהוריד מפרשים, להשיט את הספינה ומלמד אותם על חוקי הדרך בים. לא מדובר על קורס אלא על חוויה של הנאה ליום אחד ולתחושה בלתי נשכחת של ההפלגה בים הפתוח.


מה חשוב לדעת על הפלגות דייג

מדובר על ספורט שקיים בארץ כבר שנים רבות ולא צריך כל ידע וניסיון קודם כדי לקיים אותו. עם זאת, חשוב מאוד להבין שמדובר על יציאה ללב ים ויש חשיבות רבה לניסיון, למקצועיות ולאיכות הספינה והציוד.

·         כדאי מאוד להתייעץ עם חברת השייט ולשאול שאלות על מסע הדייג – כמה זמן הוא לוקח, באיזו שעה יוצאים, מה צריך להביא למסע הדייג, למשל חכות, פיתיונות, לבוש או אפילו אלכוהול.

·         כדאי לשאול באילו שיטות נעשה שימוש במסעות הדייג ולבחון איזה שיטה היא המתאימה ביותר למסע המתוכנן, לדוגמה:

·         אם יש לך רצון במסע דייג רגוע, שמזכיר את הדיג של פעם, כדאי לשקול הטלת חכות רגילה. אך אם לעומת זאת יש לך רצון לתפוס דגים גדולים במיוחד כדאי לשמוע על השיטות השונות לעשות זאת ולבחור את המתאימה ביותר.

·         כמו כן, מומלץ לברר האם הספינה מתאימה בגודלה למספר האנשים המתוכננים לצאת למסע הדייג ולבדוק דגשים נוספים כמו האם מותר לעשן בספינה, האם יש אפשרות להפעיל מוזיקה בספינה וכדומה.

·         דבר אחרון שמומלץ לבדוק, אם הנושא חשוב לך – האם ניתן ללמוד מעט על הפינה תוך כדי השיט, האם ניתן יהיה לאחוז בהגה הספינה כדי לחוש את השייט והאם ניתן להעלות ולהוריד מפרשים.

חוויה בלתי נשכחת בלב הים

עולם השייט הנו עסק מקצועי של חוויות שייט ללב הים ובין היתר מספק הפלגות דייג לקהל הרחב. מסעות הדייג מתקיימים באופן מקצועי, עם סקיפר מנוסה. ההפלגות של עולם השייט יוצאים מהמרינה בתל אביב אל תוך הים התיכון ביאכטות מפוארות במיוחד, בספינות וסירות דייג ממונעות. הפעילות שלנו יכולה להתאים לעד 54 משתתפים ולכל סוגי האירועים.

מדובר על חוויית שייט שכוללת הכול – דייג, שחייה בים, מפרשנות ועוד הרבה פעילויות בלתי נשכחות. יש לך רצון להגשים חלום דייג ישן? כדאי להיכנס כבר עכשיו ולראות את מסעות הדייג השונים שלנו, לדפדף בתמונות ולהבין את עוצמת החוויה ולהזמין כבר היום את ההפלגה הבאה שלך.

<

 

פסק זמן מהשגרה עם הפלגות דייג

אילו סוגים של הפלגות דייג ישנם? האם הפלגת דייג מתאימה כמסיבת יום הולדת? כיצד בוחרים חברה המתמחה בהפלגות המתאימות למסעות דייג?

מי שאוהב דגים ואת הים יתחבר מאוד לרעיון של הפלגה בספינת דייג מקצועית עם חברים או משפחה, עם ציוד דייג מקצועי וקצת אלכוהול. אין דרך טובה מזו לבלות בילוי קולינרי ימי ולאחרונה טרנד זה תפס תאוצה, במיוחד כיוון שמדובר על בילוי סולידי, פרטי והרחק בלב הים. הפלגות דייג הפכו לבילוי משפחתי וחברי שרבים גילו, אז איך זה בדיוק עובד ומה עושים במסע דייג שכזה?

הפלגות דייג עם שלל יתרונות

כל מי שאוהב את הים מבין את היתרונות הרבים של שהייה על ספינת דייג ליום שלם. ההפלגה מתבצעת בבוקר, במזג אוויר נוח ולתוך לב הים, כאשר מי שמנצח על הספינה הוא הקברניט, לאורחים נותר להירגע וליהנות. מדובר על ספינות מצוידות ולכן אין צורך להתכונן מראש, אין צורך באימון מיוחד ובאמת שאין צורך בניסיון ענף בדייג. ההפלגה מספקת התאחדות עם הטבע הפראי של הים, בשקט מוחלט ובאוויר הפתוח.


מסיבת יום הולדת בשילוב עם הפלגות דייג

דרך נהדרת לחגוג יום הולדת לאדם אהוב היא באמצעות מסע דייג בלב הים. מדובר על יום כיף מתחילתו ועד סופו וניתן גם לתת את היום בהפתעה כמתנת יום הולדת. אם מדובר למשל על חבר, אח או אב שחובב דייג או תמיד חלם לצאת למסע דייג שכזה ולא ידע איך ומתי, זו תהיה הזדמנות מצוינת לאפשר לו את המסע. זו יכולה להיות גם מסיבת יום הולדת משותפת עם המשפחה והחברים.

סוגי הפלגות דייג לפי מאפיינים שונים

הפלגות הדייג מתבצעות על יאכטות או ספינות דיג המצוידות בכל הנדרש למטרת ההפלגה. יש בהן חכות, פיתיונות מסוגים שונים וכמובן אזורי ישיבה נוחים עבור המפליגים שכן מדובר על מסע שאורך כמה וכמה שעות. בדרך כלל מדובר על יציאה בשעות הבוקר המוקדמות, ממש עם הזריחה, ישנן הפלגות שבהן ניתן לקבל הדרכה קלה על השיט, להוריד או להרים מפרשים ואף "לנהוג" מעט בספינה ולחוש סקיפר ליום אחד.

במסעות דייג שונים משתמשים בשיטות שונות של דייג וחשוב לבדוק טרם ההפלגה איזו שיטה היא המתאימה ביותר למסע הדייג המתוכנן. האם יתאים שייזרקו פיתיונות ללב שונית כדי לתפוס דגים שמנים או דגים רבים? האם דווקא ישיבה על החרטום תוך ניסיון לדוג בחכה בדרך הישנה והטובה היא החלום? חשוב לברר נושאים אלו לפני שיוצאים לדרך כדי להבטיח חוויה מתאימה ומהנה ככל האפשר.

מהו דייג בתנועה?

ישנה שיטת הפלגה שנקראת טרולנג, אשר המשמעות שלה היא דייג בתנועה. למעשה מדובר על חכות עם פיתיונות דמויי דגים שנגררים לאורך הפלגה רבה, בלי להחזיק בחכה כלל. ישנן שיטות רבות כמו דייג עם פיתיונות חיים, דייג בשוניות ודייג בשיטה הטובה והישנה עם חכות.


הפלגות דייג טונה

לקראת עונת דייג הטונות ניתן לקיים מסעות דייג שאורכן חצי יום אל לב הים בחיפוש אחר דגי טונה גדולים. לצורך מסע שכזה יש צורך בניסיון מעמיק של הקברניט בתחום וכמובן בציוד הנדרש הנכון. מי שראה פעם את הסדרה ציידי הטונה מאוד יתחבר לרעיון שניתן ליום אחד להיות צייד של דגי טונה ענקיים.


למי מתאימות הפלגות הדייג

לכל מי שאוהב את הים, למי שתמיד חלם לצאת למסע דייג ולא חשב שהדבר אפשרי אם אין לו יאכטה ואם לא למד להיות סקיפר. מדובר על מסע שאפשר ליהנות ממנו באופן חד פעמי בחוויה בלתי נשכחת ואפשר גם ליהנות ממנו אחת לכמה זמן. ההפלגות מתאימות במיוחד לקבוצות קטנות עם חלום משותף לצאת ליום אחד לים ולהיות דייגים.

טיפים חשובים לפני יציאה אל הפלגות דייג

כדאי מאוד לבדוק על איזה מן מסע דייג מדובר והאם הוא מתאים לסוג מסע הדייג שיש לך רצון לצאת אליו. רצוי לשאול כמה שיותר שאלות על אופן הדייג, על ההתנהלות בספינה, מה מותר ומה אסור, כמה זמן ההפלגה תימשך ומה כולל המחיר. כדאי לברר אם יש צורך להביא פיתיונות או ציוד, כיצד כדאי להתלבש והאם מומלץ להצטייד מראש בכדור שמונע בחילות בלב הים.

הפלגות דייג ללב הים

עולם השייט מקיים הפלגות ביאכטות מפוארות, סירות דייג וספינות עד 54 משתתפים ללב הים. ההפלגות הנן מהמרינה בתל אביב והחוויה כוללת פעילויות מהנות, דייג, מפרשנות ושחייה בים. הנאה מובטחת לאוהבי הים והדייג, כדאי להיכנס כבר עכשיו ולהזמין מסע בלתי נשכח!